اپل آیدی چیست آموزش اپل آیدی 02122001610

آموزش خرید اپل آیدی

 

آموزش تغییر مشخصات اپل آیدی

 

بعد از خرید اپل ایدی امریکا از سایت ، قطعا اولین موضوعی که شما مشتریان گرامی به آن فکر میکنید تغییر برخی از اطلاعات اپل آیدی است و ما اینجاییم تا تمام بخش های سایت AppleID.Apple.com را باهم بررسی کنیم. اگر قصد دارید پسورد ، تاریخ تولد یا حتی موارد تخصصی تر نظیر ریجن و کشور اپل آیدی را تغییر دهید در ادامه همراه باشید.

 

بعد از بارگزاری سایت اپل ایدی در مرورگر خود و وارد نمودن اپل ایدی و پسورد ، بصورت رندوم ۲سوال از سوالات امنیتی ایدی شما پرسیده خواهد شد که می بایست پاسخ دهید حالا در صفحه بعد گزینه Other Option و سپس Do Not Upgrade را انتخاب نموده تا همانند تصویر زیر با بخش تنظیمات روبرو شوید. همانطور که از منوی سمت چپ پیداست ما در تب دوم یعنی Sign-In and Security هستیم! اگر قصد تغییر پسورد را دارید روی عبارت Password کلیک کرده و در کادر باز شده ابتدا پسورد فعلی و سپس دوبار پسورد جدید را وارد نموده و تایید کنید . اگر قصد تغییر سوالات امنیتی را دارید روی Account Security کلیک کرده و در صفحه باز شده عبارت Change Security Question را انتخاب نموده و از بین سوالات انتخاب نموده و پاسخ خود را وارد کنید و سپس با یکبار وارد نمودن پسورد تایید نهایی خواهد شد . در این بخش به هیچ عنوان عبارت Two-factor authentication را انتخاب نکنید و به یاد داشته باشید که هیچ وقت نباید روی اپل ایدی شماره تلفن تنظیم کنید . در نهایت میتوانید برای افزایش امنیت اپل ایدی در بخش Rescue Email روی گزینه Add Email  کلیک کرده و اکانت ایمیل خود را وارد نمایید ، در این صورت یک ایمیل حاوی عدد ۶رقمی دریافت خواهید کرد که با وارد کردن آن ، ایمیل شما تایید خواهد شد و در مواقعی که پسورد یا سوالات امنیتی را فراموش کرده اید بسادگی می توانید از طریق اکانت ایمیل خود آنها را ریست نمایید .

تغییر پسورد اپل ایدی

 

حالا برای تغییر اطلاعات شخصی اپل آیدی در تب اول یعنی Personal Information هستیم. برای تغییر نام اپل ایدی می توانید روی Name کلیک کنید و نام و نام خانوادگی خود را در کادر اول و سوم وارد نمایید (کادر دوم یا Middle Name را خالی بگذارید) این همان نامی است که بعد از تنظیم شدن ایدی در دستگاه در بخش تنظیمات نمایش داده میشود. برای تغییر تاریخ تولد می توانید روی عبارت Date of birth کلیک کنید و تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید، تاریخ تولد در بازیابی اپل ایدی به شدت اهمیت دارد پس برای اطمینان می توانید تاریخ تولد خود را از سایت Time.ir از شمسی به میلادی تغییر داده و سپس اینجا وارد نمایید . کشور یا ریجن اپل آیدی های این فروشگاه امریکا بوده که تقاضای اول مشتریان است اما در شرایط خاص اگر قصد تغییر کشور اپل ایدی را دارید می توانید از بخش Country/Region با وارد نمودن آدرس/کدپستی/تلفن کشور مورد نظر را وارد نموده و نسبت به تغییر آن اقدام نمایید، در این صورت حتما بخش Payment Method را در حالت None قرار دهید.

 

تغییر اسم اپل ایدی

 

 

 

نحوه وارد کردن اپل آیدی در آیفون

 

برای وارد نمودن اپل آیدی خریداری شده در آیفون ، آیپد و سایر دیوایس های اپل ، ابتدا همانند تصویر زیر وارد ستینگ یا تنظیمات شده و روی عبارت Sign in کلیک کنید و سپس اپل ایدی و پسورد دریافتی را وارد نموده و در مرحله بعد به دلیل اینکه ایران در لیست کشورهای اپل نبوده و ما کاربران ایرانی امکان وارد نمودن شماره تلفن واقعی خود را نداریم : اکیدا پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان از شماره های مجازی و حتی واقعی خارج از کشوری که ممکن است در سال های اینده به آن دسترسی نداشته باشید را وارد نکنید و طبق تصویر گزینه Other Option و سپس Dont Upgrade را انتخاب نمایید.

 

نحوه وارد کردن اپل ایدی در آیفون

 

در ادامه می بایست شرایط و قوانین اپل را بدون مطالعه و با کلیک روی عبارت Agree بپذیرید و سپس در حدود ۱-۲ دقیقه در مرحله Signing in... منتظر بمانید تا اپل ایدی شما در دیوایس شما وارد شود. زمانی که با تصویر نهایی که شامل نام و نام خانوادگی ، اپل ایدی و مدل دستگاه شماست مواجه شدید یعنی ایدی شما بدرستی در دیوایس شما تنظیم شده است. آموزش تغییر مشخصات اپل ایدی قبل تر خدمت شما مشتریان گرامی ارائه شده است.

 

نحوه وارد نمودن اپل ایدی در آیپد

 

 

 

نحوه خاموش کردن find my

 

آیا باید فایند مای آیفون را خاموش کنیم؟ این یک تصمیم شخصی است! در این باره بحث بسیار است ، عده ای از فروشندگان می گویند که باید findmyiphone خاموش باشد و عده ای مخالف اند. در ادامه به مزایا و معایب ان می پردازیم و تصمیم را به شما واگذار می کنیم . قبل از هرچیز باید بدانید که به محض وارد نمودن اپل آیدی در آیفون و یا هر دستگاه دیگری ، گزینه find my بصورت پیشفرض فعال خواهد شد پس اگر موافق ان هستید نیازی به انجام تغییرات نیست اما اگر میخواهید آن را غیرفعال نموده طبق تصویر می بایست از بخش Settings/AppleID وارد بخش Find My شده و روی قسمت find my iphone : on یکبار کلیک کنید و با وارد نمودن پسورد صحیح و کلیک روی عبارت trun off و مکث چند ثانیه ای ، خواهید دید که آن off یا غیرفعال خواهد شد.
 

اگر فایند مای آیفون دیوایس شما ON باشد (حالت پیشفرض) : دستگاه مورد نظر فقط با اپل آیدی شما فعال است و سطح امنیت بالاتری را تجربه خواهید نمود بطوریکه در صورت آپدیت و یا ریست فکتوری فقط با اپل ایدی شما مجددا فعال خواهد شد و اگر خدای نکرده دیوایس شما به سرقت رود و یا مفقود شود می توانید از طریق سایت iCloud.com آخرین موقعیتی که به اینترنت دسترسی داشته را روی نقشه ببینید و یا از راه دور اطلاعات شخصی خود را پاک کنید و همچنین برای دستگاه خود گزارش سرقت/مفقودی ثبت نموده که خیالتان راحت باشد که دزد فرضی نامحترم نمی تواند از آن دستگاه استفاده نماید. اما متقابلا اگر اپل ایدی شما دچار مشکلاتی نظیر فراموشی پسورد و در نهایت لاک شدن اپل ایدی ، نات اکتیو یا دیسیبل شدن اپل ایدی و ... شود اجبارا می بایست مشکل اپل ایدی را برطرف نموده وگرنه دستگاه شما محدود می شود و یا بعضا ممکن است قادر به استفاده از آن نباشید.

 

اگر فایند مای آیفون دیوایس شما OFF باشد: در این صورت اگر دیوایس شما اپدیت و یا ریست فکتوری شود با هر اپل ایدی امکان فعالسازی مجدد دارد از این روی اگر ایدی شما دچار مشکلاتی نظیر نات اکتیو ، دیسیبل ، لاک شدن بدلیل مسائل امنیتی و... شود براحتی و بدون هزینه می توان آن را کنار گذاشت و از یک ایدی جدید استفاده نمود! به این دلیل که فایند مای ایفون شما غیرفعال است و سطح امنیتی پایینتری را تجربه می کنید اما متقابلا به علت امنیت کمتر اگر دیوایس شما خدای نکرده به سرقت رود و یا مفقود گردد نمی توان ان را ردیابی نمود و دزد فرضی نامحترم می تواند براحتی آن را استفاده نموده یا بفروش برساند.

 

 

نحوه خاموش نمودن find my iphone

 

 

 

خروج از اپل آیدی در آیفون

 

ممکن است به هر دلیلی شما نیاز داشته باشید اپل آیدی خود را تغییر دهید برای اینکار ابتدا می بایست از اپل ایدی قبلی خود خارج شده تا بتوانید اپل آیدی جدیدتان را وارد کنید! برای خارج شدن از اپل آیدی حتما می بایست پسورد صحیح ایدی را داشته باشید. اکیدا پیشنهاد می کنیم اگر در حال استفاده از یک اپل ایدی اماده با امنیت پایین می باشید که هر آن ممکن است با مشکل مواجه شود و شما را با هزینه های میلیونی مواجه کند ، یک اپل ایدی شخصی بنام خود از فروشگاه تهیه و جایگزین نمایید. برای اینکار از بخش Settings/AppleID وارد صفحه مربوط به اپل ایدی شده و از پایین صفحه روی عبارت قرمز رنگ Sign Out کلیک نموده و پسورد صحیح خود را وارد نمایید. در صورت تایید پسورد با صفحه ای بنام Keep a copy of your data روبرو خواهید شد که می بایست تمام تیک ها را فعال نموده و مجددا Sign Out را لمس کنید تا از ایدی خارج شوید.

 

خارج شدن از اپل آیدی

 

 

 

تغییر اپل آیدی در اپ استور

 

گاهی ممکن است شما قصد تغییر اپل آیدی را داشته اما به علت عدم وجود پسورد صحیح امکان خروج از آن میسر نباشد، پیشنهاد اول ما آنلاک اپل ایدی و بازیابی پسورد اپل ایدی بوده تا بتوان از اپل ایدی بصورت دائم خارج شد تا با محدودیت هایی نظیر عدم امکان ریست فکتوری و آپدیت آی‌او‌اس مواجه نشوید، اما اگر به هر دلیل امکان ریکاوری اپل ایدی شما میسر نبود می توانید یک اپل آیدی جدید در AppStore وارد نموده تا حداقل محدودیتی در حوزه نصب اپلکیشن ها نداشته باشید. در این روش می بایست از بخش Settings/AppleID روی عبارت Media & Purchases کلیک نموده و سپس Sign Out را انتخاب نمایید . در این صورت اپل ایدی شما از بخش اپ استور خارج شده و می توانید به صفحه هوم اسکرین یا صفحه اصلی آیفون برگردید و از بخش AppStore روی هر اپلیکیشنی که نصب ندارید کلیک نمایید ، در این حالت مجددا از شما اپل ایدی و پسورد خواسته میشود که شما ایدی جدیدتان را وارد می کنید و به نصب اپلیکیشن های دلخواهتان میپردازید.

 

نکته ای که اهمیت دارد : طبق قوانین اپل ، هر اپلیکیشن با هر ایدی که نصب شده باشد فقط با همان ایدی امکان اپدیت و بروز رسانی خواهد داشت به همین دلیل شما با تغییر آیدی امکان اپدیت برنامه های قبلی که با ایدی دیگری نصب شده اند را ندارید و فقط می توانید به نصب اپلیکیشن جدید بپردازید و یا اپ قدیمی خود را پاک نموده و سپس با ایدی جدیدتان مجدد نصب نمایید.

 

تغییر اپل ایدی در اپ استور

 

 

 

تفاوت دیسیبل ، لاک و نات اکتیو اپل ایدی

بطور کلی برای یک اپل ایدی احتمال سه مشکل وجود دارد که در ادامه به علت ایجاد و نحوه رفع آن بصورت مجزا خواهیم پرداخت تا اطلاعات شما در خصوص اپل آیدی تکمیل شود و با راه های پیشگیری از بروز مشکل آشنا شوید.

 

۱- دیسیبل شدن اپل آیدی : این مشکل که با ارور your account has been disabled in the app store and itunes خود را نمایش می دهد به این معنی است که ایدی شما فقط در بخش اپ استور دیسیبل شده و شما امکان نصب و یا اپدیت اپلیکیشن را نخواهید داشت اما ایدی شما بطور کامل از دسترس خارج نشده و در سایر بخش ها نظیر ایکلود ، گیم سنتر و ... می توان از ایدی استفاده نمود. علت بروز مشکل معمولا استفاده از گیفت کارت های نامعتبر ، برگشت وجه money back ، تقلب و عودت اپلیکیشن های خریداری شده و ... می باشد. با توجه به امکان خروج از ایدی ، به علت هزینه کمتر و رعایت حال مشتریان پیشنهاد می کنیم در صورتی که ایدی شما شارژ دلاری ندارد و یا اپلیکیشن مهمی قبلا با ان خریداری نشده می توانید از آن خارج شده و با خرید یک اپل ایدی جدید از فروشگاه مشکل را برطرف کنید. اما اگر مایلید که مشکل آیدی خود را حتما برطرف نمایید می بایست با پشتیبانی ای اپل کارت 02122001610 تماس حاصل فرمایید.

 

۲- لاک شدن اپل آیدی : این مشکل که با ارور your apple id has been locked for security reasons خود را نمایش می دهد به این معنی است که ایدی شما به علت وارد نمودن حداقل ۳بار پسورد اشتباه لاک شده است. در این حالت شما می بایست به سایت اپل iForgot.Apple.com مراجعه نموده و نسبت به ریست نمودن پسورد اقدام نمایید. در این سایت به دو روش می توان پسورد جدیدی تنظیم نمود: روش اول با پاسخ دادن به تاریخ تولد و سوالات امنیتی و روش دوم از طریق ایمیل پشتیبان . در صورت لاک شدن اپل ایدی و عدم امکان ریست نمودن پسورد اگر فایند مای ایفون شما فعال باشد امکان خروج از اپل ایدی نخواهید داشت و در این صورت به هیچ عنوان نباید دیوایس خود را ریست فکتوری و یا iOS آن را بروز رسانی نمایید. در صورت تمایل به آنلاک اپل ایدی یا بازیابی و ریکاوری اپل آیدی می توانید با پشتیبانی ای اپل کارت 02122001610 تماس حاصل فرمایید.

 

۳- غیرفعال شدن اپل آیدی : این مشکل که با ارور this apple id is not active خود را نمایش می دهد به این معنی است که ایدی شما بطور کلی توسط اپل غیرفعال و نات اکتیو شده است. در این صورت امکان خروج از ایدی را تا زمان رفع مشکل نخواهید داشت. نات اکتیو شدن اپل ایدی مستقیما توسط اپل و به علت نقض قوانین رخ می دهد و ارتباطی با سازنده اپل آیدی ندارد. مسائلی از جمله استفاده از آی‌پی ایران و یا تغییر متعدد آی‌پی کشورهای خارجی در روز و هفته باعث می شود که اکانت شما توسط اپل بعنوان حساب مشکوک تلقی شده و جهت احراز هویت غیرفعال شود. اکیدا پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان خود شما با اپل بصورت تلفنی و یا چت ارتباط نگیرید زیرا در صورت ارائه اطلاعات غیرتخصصی به پشتیبانان ، اپل ایدی شما برای همیشه بسته خواهد شد و عملا دیوایس شما با مشکلات جدی و میلیون تومانی مواجه خواهد شد . دقت کنید که تا زمان رفع مشکل شما حق ریست فکتوری و اپدیت آی‌او‌اس را ندارید و بعد از فعالسازی اپل آیدی نیز می بایست حتما از ایدی خارج شده و ایدی جدید از فروشگاه تهیه نمایید زیرا اگر یک اپل آیدی برای بار دوم غیرفعال شود نیز بصورت بسته خواهد شد. در صورت تمایل به فعالسازی و رفع ارور نات اکتیو می توانید با پشتیبانی ای اپل کارت 02122001610 تماس حاصل فرمایید.

 

نات اکتیو دیسیبل و لاک شدن اپل ایدی

 

 

 

تيم آي اپل کارت، در حال حاضر اپل آيدي را به صورت تک و عمده به فـروش مي رساند. اپل آيدي با تحويل فوری که در اين حالت بعد از پرداخت بصورت خودکار يک اپل آيدي معتبر امريکا دريافت خواهيد کرد. روش ديگر اپل آيدي با ايميــل دلخواه بوده که طی حداکثر 2 ساعت کاری با هماهنگی و مشخصات دلخواه شما ساخته خواهد شد و در نهايت اپل آیدی تعداد عمده که خريد آن بصورت پک از ۱۰ عدد تا ۱۰۰۰ عدد خواهد بود و سفارش شما هر تعدادی که باشد کمتر از ۲ ساعت کاری تحویل خواهد شد و براي فروشگاه های خدمات تلفن همراه در نظر گرفته شده تا بتوانند پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشند.